Loading icon

Zabytki Pragi

Zabytki Pragi

W Europie jest wiele atrakcji. Tutaj każde miasto jest bogate w historię, więc kiedy przyjeżdżasz do Europy, bez wahania wybieraj się na wycieczki.

Praga nie jest wyjątkiem. Jeśli pojedziesz z Moskwy do Pragi, zajmie to dużo czasu, ponieważ odległość to prawie 2000 km. Pod tym względem Ukraińcy mają więcej szczęścia.
Odległość ze Lwowa do Pragi to 875 km. Dlatego można tam pojechać tylko na weekend lub na cały tydzień. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd bez wycieczki, musisz wcześniej pomyśleć o zakwaterowaniu. Nie ma problemów z wynajmem nieruchomości w Pradze. Jeśli potrzebujesz dziennego wynajmu, będziesz musiał wydać na niego od 60 euro dziennie. Miesięczny czynsz będzie kosztował od 600 do 1200 dolarów miesięcznie.

W celu zapewnienia wygodnej podróży wielu turystów woli korzystać z usług wynajmu samochodów w Czechach. Średni koszt wynajmu samochodu na lotnisku w Pradze to 18 euro dziennie, na lotnisku Brno - 17 euro dziennie.

Najbardziej atrakcyjnym miejscem dla turystów jest ratusz na Rynku Starego Miasta. Trudno nazwać go ratuszem, ponieważ jest to cały zespół różnorodnych konstrukcji i budynków. Główną atrakcją wieży jest światowej sławy zegar, który został zbudowany w 1410 roku. To właśnie ten zegar jest symbolem stolicy Czech.
Turyści uwielbiają również Most Karola. Początkowo był to drewniany most zbudowany w X wieku. Został on następnie zastąpiony kamiennym mostem w 1160.
Potem Karol 4, na którego cześć sam most został nazwany, zlecił budowę Mostu Praskiego.

< br>Słynne na całym świecie praskie zoo jest jednym z największych ogrodów zoologicznych w Europie i siódmym co do wielkości zoo na świecie. Zostało założone w 1931 roku. Praskie ZOO specjalizuje się w hodowli zagrożonych gatunków zwierząt.

Zwiedzając Czechy nie sposób nie spróbować słynnego czeskiego piwa. W Pradze znajduje się nawet muzeum browarnictwa „U Fleku”. W Czechach jest wiele zarówno dużych, jak i małych browarów.Przybywając do Pragi, koniecznie odwiedź wyjątkowy kompleks, który znajduje się w starym budynku. Ten kompleks jest wyjątkowy, ponieważ składa się zarówno z browaru, jak i muzeum.