Loading icon

Podróż do Aten: relacja na żywo. Słoneczne Ateny

Podróż do Aten: relacja na żywo. Słoneczne Ateny

Rano pojechaliśmy do centrum Aten na stację metra Acropolis. Zbadaliśmy ruiny świątyni Zeusa Olimpijskiego, pozostały z niej tylko kolumny, ale kiedyś ta budowla była bardzo znacząca. W pobliżu znajduje się łuk cesarza rzymskiego Hadriana. Wszędzie widoczne są ślady wykopalisk. Należy zauważyć, że w pobliżu zabytków nie ma handlu i grilla, ale w Jałcie, tuż przy murach Pałacu Livadia, znajdują się stragany z różnymi bzdurami z pamiątkami.

Ci, którzy lubią podróżować samochodem, zazwyczaj z wyprzedzeniem rezerwują samochód w Grecji online. Na lotnisku w Atenach wynajęcie samochodu kompaktowego kosztuje od 16 euro dziennie, a na lotnisku Heraklion jest nieco droższe – od 18 euro dziennie. Ceny mogą się różnić w zależności od sezonu, klasy samochodu i okresu wynajmu.

< p>W budynku znajduje się restauracja dla królewskiej służby. Ale Grecy, dzięki Bogu, nie myślą o smażeniu czebureków w pobliżu Partenonu. W pobliżu stacji Akropol, ulic handlowych dzielnicy Plaka, można tu kupić różnego rodzaju i wielkości amfory, figurki greckich bogów, naturalne gąbki, oliwę z oliwek i wiele innych. Grecy zalecają namaszczanie włosów oliwą z oliwek, ale do oliwy można dodać kilka innych składników.

< p>

Aby Twoje włosy były zdrowe, lśniące i puszyste, musisz o nie regularnie dbać. To nie musi być drogie, wszystkie składniki znajdziesz w swojej kuchni, aby rozpieszczać włosy. Domowe maski do włosów mogą mieć najróżniejszy skład, ale aby zobaczyć efekt, trzeba je regularnie nakładać. Jeśli masz banana w domu, zmiażdż go widelcem na miazgę, dodaj łyżkę miodu i żółtko. Nałóż miksturę na włosy, owinąć ręcznikiem i po godzinie spłukać szamponem.

< p>
W każdym razie wracam do Aten. Po południu po wizycie w Place musiałem odpocząć, więc dotarliśmy do Muzeum Keramikos zaledwie dziesięć minut przed jego zamknięciem, muzeum zamyka się dokładnie o godzinie siedemnastej - sjesta to sjesta i nie jest tu szczególnie zwyczajowo przetwarzać , jednak pamiątki na Plaka i Monastiraki są sprzedawane do późnych godzin nocnych.