Loading icon

Phuket. Dla miłośników zwierząt

Phuket. Dla miłośników zwierząt

Na wyspie Phuket bez przesady jest rozrywka na każdy gust. Ktoś rzuci się po burzliwych falach, rozcinając je na desce, ktoś leniwie potoczy się po plaży, błogo na myśl, że nigdzie nie trzeba się spieszyć, ktoś pogrąży się w szalonym nocnym życiu. Jest tu coś do zrobienia dla miłośników świata zwierząt.

Ci, którzy lubią podróżować samochodem, zazwyczaj z wyprzedzeniem rezerwują samochód w Tajlandii online. Na Phuket Airport wynajęcie auta kompaktowego będzie kosztować od 12 euro dziennie, a na Patong będzie nieco droższe - od 13 euro dziennie. Ceny mogą się różnić w zależności od sezonu, klasy samochodu i okresu wynajmu.

< p>

Jeśli Twoja miłość do zwierząt naprawdę nie zna granic, równie dobrze możesz wybrać się na wycieczkę na farmę węży. Mówią, że nawet ci, którzy bali się węży, po takiej wycieczce, jeśli nie są do nich przepełnieni miłością, to w każdym razie są znacznie bardziej tolerancyjni. Odbywa się tu również przedstawienie, którego głównymi bohaterami są kobry. Co ciekawe, można nie tylko na nie patrzeć, ale także głaskać i trzymać. Pracownicy farmy podzielą się z Tobą wieloma interesującymi informacjami o życiu tych interesujących gadów.

< p>

Jeśli znudziły Ci się kobry, możesz podziwiać zwierzęta, od których zgodnie z teorią Darwina nas w ogóle nie jest daleko. W każdym razie małpy, jak się okazało, też mają szkoły. Tam uczą się… zbierania kokosów. Aby małpa mogła zbierać kokosy z pełną wiedzą, przechodzi specjalne szkolenie w szkole, którą możesz odwiedzić podczas pobytu w Phuket.

< p>

Okazuje się, że małpy, których w tej szkole jest sporo, różnych gatunków iw różnym wieku, potrafią wiele ciekawych rzeczy. Pod okiem trenerów będą nurkować, grać w koszykówkę i demonstrować swoje umiejętności obliczeniowe na Twoich oczach. A wszystko to tym ciekawsze, że małpy można zobaczyć na tle ich naturalnego środowiska – tropikalnej dżungli. Patrząc na te mądre zwierzęta, można nawet poczuć dumę, że człowiek od nich pochodzi.