Loading icon

Najlepsze zabytki w Sydney?

Najlepsze zabytki w Sydney?

Sydney to największe i najbardziej znane miasto Australii. Został założony w 1788 w Nowej Południowej Walii jako kolonia karna dla Brytyjczyków. Obecnie jest najważniejszym ośrodkiem politycznym, kulturalnym, handlowym i gospodarczym kraju, siedzibą arcybiskupstwa kościołów rzymskokatolickiego i anglikańskiego. Jest to jedno z najszybciej rozwijających się miast Australii. Jeśli w najbliższej przyszłości planowana jest ekscytująca podróż do Sydney, warto zapoznać się z ciekawymi miejscami, które każdy turysta musi odwiedzić.

Na długo przed podróżą wielu turystów rezerwuje samochód w Australia online, aby uzyskać korzystną stawkę za wynajem, zobaczyć więcej atrakcji i nie zależeć od grup wycieczkowych. Na lotnisku Sydney koszt samochodu klasy kompaktowej zaczyna się od 15 euro dziennie, na lotnisku Perth koszt wynosi około to samo - od 14 euro dziennie.

Sydney Opera House
To piękny budynek o międzynarodowej renomie z dachem w kształcie muszli. Jego budowa rozpoczęła się w 1957 roku i trwała przez długie szesnaście lat. Każdy turysta zdecydowanie powinien obejrzeć przynajmniej jeden spektakl w tym teatrze. Jeśli opera nie znajduje się w kręgu zainteresowań, to możesz przynajmniej spędzić w niej trochę czasu - po prostu zrelaksuj się i usiądź w restauracji.

< strong>
Most Portowy - Most Portowy
Uważany jest za jeden z największych mostów na świecie. Widać to z opery. Ten niesamowity most swoim kształtem przypomina wieszak, stąd też wzięła się jego potoczna nazwa wieszak. Można go podziwiać z daleka, jeździć na nim lub wspiąć się na szczyt jego łuku (łuk). Ostatnia opcja jest najbardziej atrakcyjna, bo dzięki niej można uzyskać niezapomniane wrażenia.

Wieża Sydney

Wieża widokowa, z której można podziwiać panoramę miasta, jest to najwyższy budynek w mieście. Są restauracje, które powoli obracając się, dają doskonałą okazję do podziwiania pięknych widoków pomiędzy kolejnymi spożywaniem wykwintnych i pysznych dań.


Góry Błękitne

Nazwa tej grupy gór pochodzi od „wznoszącego się” oleju z krzewów eukaliptusowych, koloru niebieskiego. Miejsce to polecamy wszystkim podróżnikom ceniącym góry. Zdobycie jednego ze szczytów gwarantuje zapierające dech w piersiach widoki.

Plaża Bondi

Takie zatłoczone i hipnotyzujące miejsce polecane jest zapalonym miłośnikom plażowania - ze względu na swoje walory estetyczne. To najsłynniejsza plaża w całej Australii. Jego nazwa pochodzi z języka aborygeńskiego i oznacza „hałas spowodowany uderzeniem fal”.