Loading icon

Wycieczki w Linzu, Austria

Wycieczki w Linzu, Austria

Wszystkim podróżnym udającym się do Europy zaleca się zwrócenie szczególnej uwagi na Austrię. Ten kraj słynie ze szczególnej łaski, różnorodności kultur i tradycji i często po prostu oszałamia turystów.

Wynajem samochodu z wyprzedzeniem jest opłacalny również w Austrii. Możesz porównać stawki online i otrzymać do 70% rabatu na wynajem. Na przykład wypożyczenie samochodu klasy kompaktowej w Linzu kosztuje prawie 14 euro dziennie, na lotnisku w Innsbrucku – prawie 12 euro dziennie.

< p> Trzecim najbardziej zaludnionym miastem jest Linz - to centrum Górnej Austrii, położone 197 km od Wiednia. Starożytne miasto otoczone jest malowniczymi niskimi górami i rozciąga się wzdłuż brzegów Dunaju. W 2009 roku Linz został uznany za centrum kulturalne Europy. Serce Austrii bije w tym mieście, zachowały się tu majestatyczne budynki historyczne i architektoniczne, przytulne puby i miejsca na spokojne spacery.

Historia starożytnego miasta zaczyna się od osady celtyckiej Lentos, w 15 rpne . mi. Rzymianie zbudowali tutaj fortecę Lentia. W 799 miasto zaczęto nazywać Linz, do jego rozwoju przyczyniło się korzystne położenie geograficzne. Pod koniec XV wieku miasteczko zostało ogłoszone stolicą Cesarstwa Rzymskiego. Budowa mostu na Dunaju doprowadziła do tego, że Linz stał się ważną arterią handlową w Europie.

< p>

Dziś Linz jest słusznie uważany za rozwinięty ośrodek przemysłowy kraju; kwitnie tu przemysł metalurgiczny, chemiczny, spożywczy i tekstylny. Miasteczko uważane jest za jedno z najbardziej rozwiniętych w Austrii, znajdują się tam 4 główne uniwersytety. Linz słynie również z bogatego życia kulturalnego. Festiwal Brucknera, Festiwal Sztuki Elektronicznej i inne międzynarodowe imprezy odbywają się tutaj co roku.

Pierwszą znajomość z Linzem można rozpocząć z najbardziej lubianej i popularnej góry mieszkańców - Pestlingberg, można wejść na górę szyna. Z góry miasto rozpościerające się nad Dunajem widać na pierwszy rzut oka. Tutaj na szczycie znajduje się słynny kościół pielgrzymkowy Wallfahrtskirche, zbudowany w 1738 roku, a także unikalny park z największą kolekcją kaktusów w Europie. Dzieci będą mogły przejechać się przez tunel bajecznym Ekspresowym Smokiem.

< p>

Zwiedzanie miasta koniecznie obejmuje wizytę na Hauptplatz - to najważniejszy plac w Linzu. Tutaj można zobaczyć kolumnę Trójcy Świętej, która została zbudowana na chwałę Boga, który ocalił miasto przed zarazą. Na uwagę zasługuje unikalny stary ratusz, wybudowany w stylu gotyckim. Turystów zainteresuje zwiedzanie Starej Katedry, zbudowanej w stylu barokowym, oraz Nowej Katedry w stylu neogotyckim, której wieże sięgają 135 metrów.

Odwiedzając Linz, warto się zatrzymać Zamek Linz, dawna rezydencja Fryderyka III, muzeum sztuki, a także Dom Mozarta, w którym słynny muzyk skomponował Symfonię Linz. Wiele ciekawych rzeczy o historii regionu można dowiedzieć się w muzeum „Pochodzenie Linzu”. Słynne austriackie miasteczko z pięknymi parkami i skwerami, niepowtarzalna architektura sprawia, że ​​goście czują się jak w bajce.

Nawet na starym mieście warto wybrać się na przejażdżkę statkiem wycieczkowym i koniecznie spróbować narodowego duma - pyszne ciasto Linzer. Wycieczki do Austrii są doskonałą okazją do zapoznania dorastających dzieci z historią i dostarczenia im żywych, niezapomnianych wrażeń.