Loading icon

Rzym - każdy turysta musi wiedzieć

Rzym to nie tylko stolica Włoch, to niesamowite starożytne miasto, które zachowało ogromną liczbę starożytnych artefaktów, które pozwalają zorientować się w wielkim Imperium Rzymskim, zapoznać się z jego dziedzictwem.

Wynajem samochodu z wyprzedzeniem w Włochach opłaca się. Możesz porównać stawki online i otrzymać do 70% rabatu na wynajem. Na przykład wypożyczenie samochodu klasy kompaktowej w Rzymie kosztuje 11 euro dziennie, w Mediolan – prawie 15 euro dziennie.

Jest tu tak wiele zabytków, że ich zobaczenie zajmie ponad tydzień (nie wspominając o szczegółowym badaniu). Inna sprawa, że ​​rzadki turysta ma tyle czasu w swoim arsenale. Z reguły ma do dyspozycji nie więcej niż tydzień (a to i tak jest idealny), dla którego jest tyle do zrobienia!

< p>

Aby nie tracić czasu na próżno, proponujemy sporządzić listę atrakcji, które koniecznie chcielibyście zobaczyć. Następnie należy stworzyć szczegółowy plan, w którym to lub inne muzeum jest przypisane do każdego dnia.

Oczywiście każdy ma swoje preferencje, ale są miejsca, które zdecydowanie warto odwiedzić Rzym. Wymieńmy główne z nich:


1. Koloseum.
To rodzaj symbolu starożytnego miasta, którego wizerunki można znaleźć tutaj wszędzie. Arena jest umieszczana na swoich płótnach przez artystów ulicznych, jest na magnesach, koszulkach, kubkach, breloczkach itp. Jeśli chcesz zobaczyć Koloseum z zewnątrz, udaj się na Piazza Venezia i pospaceruj po muzeum dla wspaniałego widok na ruiny ze wzgórza. Stąd można dojść na arenę. Aby dostać się do środka, będziesz musiał kupić bilet, stojąc wcześniej w kolejce, co jest dość imponujące w sezonie.

< p>

2. Muzea Kapitolińskie.
Są one również zlokalizowane na Placu Weneckim. Odwiedzenie ich jest koniecznością dla każdego, kto nie wyobraża sobie podróży bez poznania historycznego dziedzictwa badanego miasta.

3. Watykan.
Do Watykanu można dostać się tylko w towarzystwie zorganizowanej grupy, turyści indywidualni nie są tam wpuszczani. Ale nawet bez tego niezależne państwo daje wiele możliwości uzyskania żywych wrażeń. Na początek koniecznie odwiedź Bazylikę Świętego Piotra. Poświęć czas i pieniądze, aby wspiąć się na jego kopułę. W takim razie polecamy odwiedzenie Muzeów Watykańskich w osobny dzień. Przygotuj się na stanie w kolejce. Czas oczekiwania w sezonie liczony jest w godzinach, ale warto. Słynna Kaplica Sykstyńska, posąg Apolla Belvedere i Afrodyty, Stanza Rafaela - to tylko niektóre z tego, co zobaczysz odwiedzając Muzea Watykańskie.
Rzym to wyjątkowe i niesamowite miasto. Na każdym kroku znajduje się tu ogromna ilość sklepów spożywczych i małych przytulnych kawiarenek. Ale celowo trzeba będzie szukać dużych centrów handlowych, supermarketów, salonów stomatologicznych i fryzjerskich. Spacerując po ulicach, raczej się na nie nie natkniesz. Przynajmniej nie są powszechne.

< p>

Ale place zabaw pojawiają się tu niemal na każdym kroku. Dlatego podróżując z dziećmi bądź przygotowany na częste przerwy w chodzeniu, ponieważ rzadkie dziecko oprze się pokusie opanowania kompleksu sportowego lub zjazdu ze wzgórza. Place zabaw w Rzymie są bardzo ciekawe, a co najważniejsze całkowicie bezpieczne. To prawda, to zupełnie inna historia.