Loading icon

Zabytki Szkocji

Zabytki Szkocji

Wyjątkowość i różnorodność atrakcji Szkocji po prostu fascynują każdego miłośnika podróży. Dlatego przed wyjazdem do tego kraju powinieneś dowiedzieć się o nim więcej z różnych źródeł. Pomoże to osiodłać resztę naprawdę niezapomnianą i kolorową. Jest wiele miejsc, które chcesz zobaczyć, więc lepiej rozważyć wszystko, a następnie zdecydować się na te zabytki, które będą Ci odpowiadać.

Na długo przed podróżą wielu turystów rezerwuje samochód w Wielkiej Brytanii online, aby uzyskać korzystną stawkę za wynajem, zobaczyć więcej atrakcji i nie zależeć od grup wycieczkowych. Na Edynburgu koszt samochodu klasy kompaktowej zaczyna się od 15 euro dziennie, w Edynburgu koszt jest mniej więcej taki sam – od 14 euro dziennie.

< p>Zamek w Edynburgu
Oczywiście nikt nie zaprzeczy, że to miejsce jest uważane za najczęściej odwiedzane w mieście o tej samej nazwie. Cała przestrzeń wewnątrz podzielona jest na 3 części, są to swego rodzaju dziedzińce, które są połączone bramami. A jeśli mówimy o wartości zamku, to leży on w źródle wody pitnej, które chroni Wieża Studni. Co więcej, bardzo blisko znajduje się muzeum poświęcone temu konkretnemu tematowi i kierunkowi. Jeśli ktoś lubi być fotografowany, należy zwrócić uwagę na armatę Mons Meg, która może stanowić idealne tło.

< p>

Royal Mile w Edynburgu

W uproszczeniu jest to kilka ulic biegnących w centrum miasta. Nazwa atrakcji jest taka, że ​​łączna długość tych ulic wynosi około jednej mili w szkockich pomiarach. Royal Mile pośrodku przecinają mosty, co również nie może pozostawić żadnego turysty obojętnym. Wcześniej w tym miejscu było zwyczajem gromadzić różnych kupców, rzemieślników, działały tu też różne tawerny i burdele. Można by pomyśleć, że miejsce to miało charakter rozrywkowy, ale nie wszystko jest tak kolorowe, jak się wydaje. Inkwizycja spotkała się na tych samych ulicach i rozwiązano różne problemy finansowe.

< p>

Pałac Holyroodhouse

Planując podróż do Wielkiej Brytanii, rezydencja Jej Królewskiej Mości musi być obowiązkowym punktem na trasie. Znajduje się również na opisanej wcześniej Royal Mile i jest w całości udekorowana w stylu barokowym. Wszyscy wiedzą, że królowa zasłynęła z okrutnych rządów, którym towarzyszyła duża liczba spisków i morderstw. Co jest w naszych czasach? Od czasu do czasu w pałacu odbywają się różne państwowe przyjęcia, gdzie główną rolę zajmuje sama królowa, a także bliscy członkowie jej rodziny. Warto również zauważyć, że na terenie pałacu stale działają różne wystawy, dzięki którym każdy turysta może bardziej szczegółowo zapoznać się z historią wielkiego autonomicznego państwa.

Podróże są zawsze ciekawe, zwłaszcza czy takie hobby jest naprawdę przyjemne. Nigdy nie powinieneś oszczędzać środków finansowych, jeśli chcesz poznać pewne piękno i zabytki świata. Tylko takie chwile uszczęśliwiają człowieka. Wszystko jest dość proste, wystarczy ponownie przemyśleć własne priorytety i wyciągnąć kilka wniosków. Wtedy podróż stanie się bardziej dostępna i ekscytująca. A komponent finansowy automatycznie zniknie w tle.