Loading icon

Świetne Włochy dla podróżników

Świetne Włochy dla podróżników

Włochy to wspaniały kraj z bogatą historią, wspaniałymi plażami i niesamowitą kuchnią.

Planując podróż do Włoch, możesz przemyśleć trasę w taki sposób, abyś miał okazję w pełni doświadczyć atmosfery małych włoskich uliczek i podziwiać wspaniałość słynnych zabytków z czasów starożytnego Rzymu.

Rzym to wieczne miasto, które łączy w sobie największe arcydzieła architektury ludzkość i rytm życia ogromnej nowoczesnej metropolii. Aby odwiedzić Rzym, musisz przeznaczyć kilka dni, a najlepiej tydzień.I oczywiście planując wizytę w Rzymie przeznacz przynajmniej jeden dzień na wycieczkę do Watykanu. To wyjątkowe miejsce dla ludzi z całego świata, owiane tajemnicą i skrywające wielowiekowe tajemnice ludzkości.

Rzym jest wygodnym miejscem rozpoczęcia i zakończenia podróży. Dlaczego pytasz?

Po pierwsze, w samym Rzymie i na przedmieściach znajdują się duże lotniska obsługiwane przez popularne europejskie i międzynarodowe linie lotnicze. Po drugie, z Rzymu można szybko i wygodnie dostać się do popularnych wśród turystów miast. Na przykład podróż samochodem do słynnej Krzywej Wieży w Pizie zajmie nie więcej niż dwie godziny.Aby zwiedzić najpiękniejszą Florencję, możesz skorzystać z usług kolei. Szybki pociąg zabierze Cię z Rzymu do Florencji w ciągu kilku godzin.
Ceny biletów na szybkie pociągi są stosunkowo wysokie, ale jeśli dokonasz wcześniejszej rezerwacji online, możesz wybrać odpowiedni bilet w przystępnej cenie. Jeśli zdecydujesz się połączyć zwiedzanie zabytków i relaks na morzu, to z Rzymu dość łatwo dostać się do popularnych nadmorskich kurortów.

W celu zapewnienia wygodnej podróży wielu turystów woli korzystać z usług wynajmu samochodów w < a href="https://cars-scanner.pl/wlochy.html">Włochy. Średni koszt wynajmu samochodu w Rzymie to 17 euro dziennie, na lotnisku Bergamo (Mediolan) koszt wynajmu to tak samo jak w mieście, chociaż zazwyczaj wynajem na lotnisku jest tańszy.

O kuchni Włoch można mówić bez końca, ale najwłaściwszą decyzją byłoby spróbowanie słynnych włoskich potraw w jednym z wielu kawiarnie, które istnieją w każdym mieście.

Włochy to kraj, do którego chcesz wracać raz za razem.