Loading icon

Przewodnik po Wielkiej Brytanii

Przewodnik po Wielkiej Brytanii

Ten region o niezwykle zróżnicowanym krajobrazie obejmuje wysokie góry, jeziora, rzeki i lasy. Park narodowy został utworzony na tym terenie w 2002 roku. Znajduje się na rozległym obszarze - od południowego krańca Loch Lomond i osad Tindrum i Killeen w Perthshire na północy po fiordy Callander i Loch Fyne na wschodzie.

< p>Na długo przed podróżą wielu turystów rezerwuje samochód w Wielkiej Brytanii online, aby uzyskać korzystną stawkę za wynajem, zobaczyć więcej atrakcji i nie zależeć od grup wycieczkowych. Na Edynburgu koszt samochodu klasy kompaktowej zaczyna się od 15 euro dziennie, w Manchester koszt jest mniej więcej taki sam - od 14 euro dziennie.

Mniej niż milę od południowo-zachodniego krańca wyspy Mull święta wyspa Iona wznosi się z czystych, błękitnych wód morza. To tutaj w 563 r. zatrzymał się św. Kolumba po ucieczce z Irlandii. Na wyspie wybudowano klasztor, a mnisi zaczęli nawracać pogan ze Szkocji i północnej Anglii na nową wiarę. Trzymali się celtyckiej interpretacji chrześcijaństwa.

< p>
Culross, dobrze zachowane XVII-wieczne miasto,
było kiedyś ważnym portem handlowym z równinami. Rozwijał się tu także przemysł wydobycia węgla. Ta kolorowa osada stoi tuż nad brzegiem wody. Szkockie Narodowe Towarzystwo Ochrony Zabytków przeprowadziło tutaj niezwykłą renowację.

Dolina Glencoe jest „strzeżona” przez pasmo górskie zwane „Trzy Siostry”.
Możesz się tu dostać przez pustynne wyżyny Rannock Moor. W Szkocji najbardziej imponująca jest dolina Glencoe. Rozciąga się do zatoki morskiej JTox-Leuven na zachodnim wybrzeżu. To niesamowite miejsce jest ukryte pośród skalistych szczytów, klifów ze szczytami, których skaliste zbocza usiane są szorstkim gruzem i fragmentami skał.Igrzyska Olimpijskie, jedno z najpopularniejszych wydarzeń sportowych
( następne letnie igrzyska odbędą się w Londynie w 2012 r.), powstałe ponad 2000 lat temu w starożytnej Grecji. W Galerii Starożytności Greckich i Rzymskich Muzeum Brytyjskiego niektóre obiekty, w tym dzbanki, posągi i fryzy, są ozdobione scenami z Igrzysk Olimpijskich, pokazując, jak bardzo były one podobne do współczesnych gier i jak bardzo się od nich różnią.