FAQ

Czy obowiązkowe jest posiadanie międzynarodowego prawa jazdy?

W ramach Konwencji Wiedeńskiej o Ruchu Drogowym, państwa członkowskie uznają krajowe prawa jazdy bez konieczności uzyskania międzynarodowego prawa jazdy.

Lista krajów, które przystąpiły do Konwencji Wiedeńskiej z 1968 roku:

Austria, Bahamy, Bahrajn, Białoruś, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Wielka Brytania, Węgry, Wenezuela, Gujana, Ghana, Niemcy, Grecja, Gruzja, Dania, Zair, Zimbabwe, Izrael, Indonezja, Iran, Hiszpania, Włochy, Kazachstan, Kostaryka, Wybrzeże Kości Słoniowej, Kuba, Kuwejt, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Macedonia, Maroko, Meksyk, Monako, Niger, Norwegia, Pakistan, Polska, Portugalia, Republika Korei, Republika Mołdawii, Rosja, Rumunia, San Marino , Seszele, Senegal, Słowacja, Słowenia, Tadżykistan, Tajlandia, Turkmenistan, Uzbekistan, Ukraina, Urugwaj, Filipiny, Finlandia, Francja, Chorwacja, Republika Środkowoafrykańska, Czechy, Chile, Szwajcaria, Szwecja, Ekwador, Estonia, RPA, Jugosławia.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź Wikipedia.org:

Pełny tekst dokumentu jest dostępny na stronie internetowej unece.org w sekcji prawo jazdy, Załącznik 6, strona 61

UWAGA! Jeśli w ulotce znajduje się wskazówka, że wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy, wypożyczalnia może odmówić wydania samochodu w przypadku braku takiego dokumentu, a także może zostać nałożona kara (nawet jeśli krajowe prawo jazdy jest uznane za zgodne z prawem w wybranym kraju). Zalecamy wydrukowanie Konwencji Wiedeńskiej w języku angielskim i zabranie jej ze sobą, aby uniknąć sporów na drogach i w punkcie wynajmu samochodów. W innych krajach możesz również otrzymać samochód podczas przedstawiania krajowego prawa jazdy, ale zalecamy uzyskanie międzynarodowego prawa jazdy w celu uniknięcia problemów z wynajmem i z miejscową policją. Wynajem w takich przypadkach odbywa się na własne ryzyko.

Jakie są warunki wynajmu samochodów w wieku poniżej 21 lat?

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją usługi wynajmu samochodów dla osób w wieku poniżej 21 lat. Niektórzy z naszych partnerów wypożyczają samochody kierowcom w wieku od 19 lat, ale wiąże się to z dodatkową opłatą. Wysokość dodatkowej opłaty dla "młodych kierowców" jest podana w warunkach najmu (szczegóły stawki).

Czy można wypożyczyć samochód na mniej niż 1 dzień?

Minimalny okres wynajmu to 24 godziny. Możesz zwrócić samochód wcześniej, ale nie wpłynie to w żaden sposób na cenę wynajmu; zostaniesz obciążony pełną ceną wynajmu za 1 dzień.

Gdzie mogę znaleźć biuro wybranej firmy wynajmującej samochody?

Jeśli zamierzasz odebrać samochód na lotnisku, zwróć uwagę na lokalizację biura wypożyczalni samochodów. Jeśli zamierzasz odebrać samochód na lotnisku, wyniki wyszukiwania będą wskazywać "w terminalu". Jeśli biuro znajduje się poza lotniskiem, wyniki wyszukiwania będą wskazywać "autobus wahadłowy". Autobus jest zawsze bezpłatny i jest zapewniany bezpośrednio przez wypożyczalnię samochodów. Zwykle biuro znajduje się w odległości nie większej niż 5 minut jazdy od lotniska. W każdym przypadku numer telefonu i dokładny adres lokalnego biura zostaną wskazane w ulotce.

Co powinienem zrobić, jeśli nie mogę zwrócić wypożyczonego samochodu przed upływem terminu?

Warunki standardowe są następujące: będziesz musiał zapłacić 60% dziennej opłaty za wynajem, jeśli zwrócisz samochód w ciągu 12 godzin od terminu zwrotu. Jeśli nie zwróciłeś wynajętego samochodu w ciągu 12 godzin od terminu zwrotu, będziesz musiał zapłacić pełną stawkę dzienną. Ponadto, powinieneś poinformować nas o opóźnieniu. Jeśli nie poinformujesz nas o opóźnieniu, wypożyczalnia może podjąć środki nadzwyczajne (np. umieścić samochód na liście poszukiwanych pojazdów). Spróbuj wcześniej obliczyć dokładny okres wynajmu samochodu.

Zgubiłem numer rezerwacji lub voucher Co powinienem zrobić?

Nie martw się, możesz po prostu skontaktować się z naszym operatorem przez e-mail lub telefon, a my wyślemy Ci kopię vouchera lub przywrócimy numer rezerwacji.


support@cars-scanner.com

+48 838881163

Czy mogę zmodyfikować/anulować swoją rezerwację?

Formularz anulowania możesz znaleźć na naszej stronie internetowej. Standardowe warunki zapewniają następujące zasady anulowania:


  • Bezpłatne anulowanie na 24 godziny przed rozpoczęciem okresu najmu
  • Opłata w wysokości 50 EUR za anulowanie w terminie krótszym niż 24 godziny
  • Pełna kwota wynajmu jest płatna przy próbie anulowania od chwili rozpoczęcia wynajmu.


Należy pamiętać, że niektóre oferty specjalne mogą zmienić zasady anulowania rezerwacji, uważnie przeczytaj warunki, aby dobrze zaplanować swoje wakacje.

Ile paliwa będzie w moim wynajętym samochodzie?

Zazwyczaj we wszystkich krajach samochód jest wynajmowany z pełnym zbiornikiem paliwa i musi być zwrócony z taką samą ilością paliwa. Braki paliwa muszą zostać opłacony przez najemcę według stawek usługodawcy.

Jaka jest różnica między firmą cars-scanner.pl a innymi brokerami samochodowymi?

Posiadamy umowy z wiodącymi międzynarodowymi firmami, takimi jak Europcar, SIXT, Budget, Dollar, Avis, Alamo, Thrifty, Hertz, National, a także krajowymi, lokalnymi wypożyczalniami samochodów oferującymi usługi na najwyższym poziomie.

W każdym mieście firma Cars-scanner ma co najmniej 3-4 dostawców usług wynajmu samochodów.

Nasi analitycy codziennie monitorują stawki największych agencji wynajmu samochodów na całym świecie, aby zagwarantować naszym klientom najlepszą obsługę w przystępnej cenie.

Nasze call-center działa 24 godziny i zapewnia absolutnie wszelką pomoc związaną z rezerwacją i wynajmem samochodu.

Nasza strona internetowa zawiera pełne informacje dla klienta dotyczące przyszłego wynajmu pojazdu.

Czy mogę odebrać pojazd poza godzinami pracy?

Tak, możesz. Należy jednak pamiętać, że wypożyczalnia samochodów może pobierać dodatkowe opłaty za odbiór samochodu poza godzinami pracy.

Zwrot samochodu po godzinach pracy.

Jeśli zwracasz samochód na lotnisku, zaparkuj go na parkingu należącym do firmy wynajmującej samochód i umieść klucze w specjalnym pudełku z napisem "FOR KEYS" - "NA KLUCZE".

Kiedy będzie odblokowana moja kaucja?

Odblokowanie lub zwrot kaucji zależy od warunków firmy wynajmującej i zwykle odbywa się w ciągu 30 dni roboczych. Aby upewnić się, że Twoja kaucja zostanie odblokowana tak wcześnie, jak to możliwe, możesz skontaktować się ze swoim bankiem, a bank może zdecydować, kiedy tego dokonać. Możesz również skontaktować się z biurem firmy, w której wynająłeś samochód.

Warunki i zasady ubezpieczenia. Rozmiar franczyzy. Kaucja

Aby zapewnić najkorzystniejsze warunki najmu, zawsze zalecamy wykupienie pełnego ubezpieczenia. Możesz to zrobić na naszej stronie internetowej lub bezpośrednio w biurze wypożyczalni samochodów.

Każdy samochód ma swój własny zestaw funkcji, które są wskazane w dokumencie ubezpieczenia. Zachowaj ostrożność podczas dokonywania zakupu i przeczytaj sekcję Ochrona ubezpieczeniowa, aby zabezpieczyć się przed kolejnymi niespodziankami. Przykład:

Jakie karty akceptuje cars-scanner podczas płatności?

Aby zapłacić za rezerwację z góry, możesz użyć swoich kart kredytowych i debetowych - VISA, MasterCard, Delta i American Express.


Koniecznie zwróć uwagę na sekcję ""Metoda płatności"" w warunkach najmu samochodu. W niektórych przypadkach w momencie odbioru samochodu może być wymagana karta kredytowa należąca do kierowcy. Należy pamiętać, że większość kart debetowych to w rzeczywistości karty kredytowe o zerowym limicie kredytowym. Taka karta byłaby wystarczająca, pod warunkiem, że ma dodatni bilans wystarczający do zablokowanie kaucji. Aby sprawdzić, czy Twoja karta jest kartą kredytową lub debetową, możesz wysłać do nas 6 ostatnich cyfr jej numeru lub skontaktować się bezpośrednio ze swoim bankiem.