Loading icon
Droga Atlantycka
Droga Atlantycka

Zlokalizowana na zachodzie Norwegii Droga Atlantycka (Atlanterhavsveien) jest odcinkiem autostrady 64 przechodzącej przez wyspy archipelagu, łączącej osady Bud i Kristiansund, o długości 8274 metrów.

12 rzeczy do zrobienia nocą w Pittsburghu
12 rzeczy do zrobienia nocą w Pittsburghu

Church Brew Works zostało otwarte w 1996 r. w zabytkowej dzielnicy Lawrenceville. To pierwszy i jedyny pub w USA, który znajduje się w zabytkowym kościele. Kościół św. Jana Chrzciciela został zbudowany w 1902 roku, ale został zniszczony przez pożar w 1915 roku. Budynek kościoła został przebudowany na minibrowar i restaurację z dużą dbałością o szczegóły. Oryginalne ławki zostały wycięte i ręcznie wykończone, aby pomieścić stoły jadalne, podczas gdy dąb z ław został użyty do budowy baru. Zachowały się oryginalne posadzki jodłowe, oryginalne latarnie i cegły, które ocalały z rozbiórki konfesjonału. Przy ołtarzu lśnią stalowe i miedziane zbiorniki.

Ateny – wyjątkowe greckie miasto z historycznym dziedzictwem
Ateny – wyjątkowe greckie miasto z historycznym dziedzictwem

Stolica Grecji zachwyca swoim dziedzictwem historycznym i kulturowym, a żadne miasto na świecie nie jest w stanie zrobić tak żywego wrażenia. Ateny to wyjątkowe miasto o bogatej przeszłości i oszałamiających dowodach starożytnej cywilizacji, która dała początek światowej demokracji. To miejsce to początek prosperity i narodziny starożytnej kultury – Akropol, który jest najpopularniejszym miejscem na świecie o największej liczbie turystów.

Sri Lanka: hotele, plaże
Sri Lanka: hotele, plaże

Wyspiarski kraj Azji Południowej, zwany do 1972 r. „Cejlonem”, zasłynął na całym świecie z elitarnej herbaty uprawianej na szmaragdowych plantacjach cenionych przez lokalnych mieszkańców. Podrównikowy klimat monsunowy zapewnia optymalne warunki do wypoczynku na plaży o każdej porze roku. Na Sri Lance hotele są gościnne i przytulne – miejscowym udało się stworzyć atmosferę tropikalnego raju, otaczając gości szczerą gościnnością. Po przybyciu na wyspę witają Cię kwitnące drzewa owocowe i niezwykły zapach zadbanych ogrodów.

Najlepsze zabytki w Sydney?
Najlepsze zabytki w Sydney?

Sydney to największe i najbardziej znane miasto Australii. Został założony w 1788 w Nowej Południowej Walii jako kolonia karna dla Brytyjczyków. Obecnie jest najważniejszym ośrodkiem politycznym, kulturalnym, handlowym i gospodarczym kraju, siedzibą arcybiskupstwa kościołów rzymskokatolickiego i anglikańskiego. Jest to jedno z najszybciej rozwijających się miast Australii. Jeśli w najbliższym czasie planowana jest ekscytująca podróż do Sydney, warto zapoznać się z ciekawymi miejscami, które każdy turysta musi odwiedzić.

Transport drogowy w Wielkiej Brytanii
Transport drogowy w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii samochód jest bogiem i królem. Liczba właścicieli samochodów jest duża – według ostatnich obliczeń liczba aut w użytku prywatnym to 22 miliony. Drogi, zwłaszcza na południowym wschodzie Wielkiej Brytanii, są najbardziej ruchliwe na kontynencie europejskim.

Zabytki Pragi
Zabytki Pragi

W Europie jest wiele atrakcji. Tutaj każde miasto jest bogate w historię, więc przyjeżdżając do Europy, bez wahania wybieraj się na wycieczki.

Najsłynniejsze muzea w Brukseli i Amsterdamie
Najsłynniejsze muzea w Brukseli i Amsterdamie

Są ludzie, którzy nie lubią przebywać zbyt długo i chcą urozmaicić swoje zagraniczne wyjazdy. Świetną okazją jest zarezerwowanie wycieczki w dwóch krajach, na przykład do Belgii i Holandii.

Kurorty Serbii
Kurorty Serbii

Serbia to idealna opcja dla tych, którzy nie potrzebują morza i plaży, dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek turystyczny lub po prostu chcą odpocząć od zgiełku metropolii, cieszyć się spokojem małego i spokojny kraj. Mało kto wie, że jest tam bardzo czyste powietrze, przyjaźni ludzie, znakomite kurorty i sanatoria, a wiele miast w tym skromnym stanie to historyczne centra. Jeśli chcesz odwiedzić ten wspaniały kraj, to masz trudny wybór – jest tak wiele miejsc, które każdy turysta zdecydowanie powinien odwiedzić. Najważniejsze z nich są wymienione poniżej.

Wycieczki po Orvieto we Włoszech: co warto zobaczyć i odwiedzić dla dociekliwych turystów?
Wycieczki po Orvieto we Włoszech: co warto zobaczyć i odwiedzić dla dociekliwych turystów?

Orvieto to małe średniowieczne miasteczko w środkowych Włoszech, które znajduje się w dolinie w pobliżu rzeki Paglia i stoi na skale z różowego tufu.

Wycieczki w Jerozolimie
Wycieczki w Jerozolimie

Podróże do świętych miejsc dla turystów zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. A kiedy na terytorium jednego kraju skupione są 3 potężne religie świata – prawosławie, islam i judaizm, to oprócz wzbogacania wiedzy o podstawach własnej religii, można dołączyć do wspaniałej kultury innych starożytnych wierzeń.

Wycieczki w lokalizacji Phuket
Wycieczki w lokalizacji Phuket

Phuket to największa wyspa w Tajlandii, połączona z lądem mostem Sarasin Dam. Położona na dziewiczym Morzu Andamańskim Phuket przypomina egzotyczną wyspę z dzieciństwa z sadami, wodospadami i słonecznymi plażami. Wycieczki do Phuket w Tajlandii zawsze należały do najbardziej prestiżowych i elitarnych opcji wakacyjnych, jednak w ostatnich latach kurort stał się bardziej dostępny dla szerokiego grona turystów.