Loading icon

Wycieczki w Jerozolimie

Wycieczki w Jerozolimie

Podróże do świętych miejsc dla turystów zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. A kiedy na terytorium jednego kraju skupione są 3 potężne religie świata – prawosławie, islam i judaizm, to oprócz wzbogacania wiedzy o podstawach własnej religii, można dołączyć do wspaniałej kultury innych starożytnych wierzeń.

W celu zapewnienia wygodnej podróży wielu turystów woli korzystać z wypożyczalni samochodów w Izraelu. Średni koszt wynajmu samochodu w Jerozolimie to 18 euro dziennie, na lotnisku Ejlat koszt wynajmu jest taki sam jak w mieście, chociaż zazwyczaj wynajem na lotnisku jest tańszy.

Jerozolima
Większość turystów w Jerozolimie odwiedza zobacz Stare Miasto. Przy odrobinie szczęścia lub starannym planowaniu wizyty w tym niesamowitym mieście podczas Wielkanocy zaleca się wizytę w Bramie Jafy, aby zobaczyć wizualną demonstrację transmisji Świętego Ognia. Możesz także odwiedzić kościół Grobu Świętego lub grób, w którym według legendy zmartwychwstał Jezus. Na wycieczki z dziećmi bardzo ciekawą i rozrywkową rozrywką będzie wizyta w Muzeum Nauki. Bloomfielda. Jako różnorodność i wielokulturowość, możesz odwiedzić piękny meczet Al-Aksa, Kościół Wszystkich Narodów, Muzeum Izraela z ponad pół milionem eksponatów.

Miłośnicy fauny są zaproszeni do odwiedzenia biblijnego zoo, które jest reprezentowana przez ponad 200 gatunków rzadkich zwierząt na powierzchni 25 hektarów!Wieczorem warto umówić się na wizytę w Wieży Dawida, która opowiada o 4000-letnim rozwoju miasta. W ciągu dnia wieża oferuje doskonałą panoramę Starego Miasta i bardziej nowoczesnych terenów, a po zmroku dla turystów oferowany jest spektakl audiowizualny. Mineralna jaskinia Avshalom imponuje rozmiarami, w niej stalaktyty i stalagmity osiągają gigantyczne rozmiary, a spektakularne oświetlenie sprawia, że ​​ten spektakl jest naprawdę niesamowity!

Tylko spotykając się twarzą w twarz, można poczuć przepływ miejskiego życia i jego energię. stawić czoła miejscowej ludności. Najrozsądniej jest zrobić wycieczkę na targ Mahane Yehuda, gdzie każdego dnia ponad 250 kupców oferuje swoje towary zainteresowanym turystom. Mogą to być doskonałe tekstylia lub oryginalne przyprawy. Nasiona, wina, orzechy – prezentowane w szerokiej gamie, obfitość świeżych owoców, mięsa i ryb może przyprawić o zawrót głowy. A turyści kupują lokalną chałwę i marmoladę, aby leczyć bliskich. Główną zasadą rynku jest nie bać się żądać znacznego rabatu, w przeciwnym razie możesz przepłacić znaczną kwotę. Od 2010 roku na rynku odbywa się coroczny festiwal muzyki i tańca ulicznego.Jerozolima to wielokulturowe miasto o starożytnej historii. Zamieszkują ją Żydzi, Turcy, Grecy, Gruzini, Rosjanie, Włosi – cała ta mieszanka nadaje miastu tak wyjątkowy typ, w którym z przyjemnością spędzają czas podróżnicy w każdym wieku i każdej religii. Aby jednak uzyskać pełniejszy obraz zabytków miasta, jego historii, ciekawostek i ukrytych tras, warto skorzystać z usług przewodnika, który będzie w stanie odbyć ekscytującą podróż po mieście, opisać wszystkie niuanse historii i przedstawić miasto z takiej perspektywy, że będziesz chciał tu wracać raz za razem. raz!