Loading icon

Islandia podróż - Keflavik

Islandia podróż - Keflavik

Keflavik w Islandii, pomimo względnej odległości od Europy, jest bardzo popularnym krajem. Zawiera najpiękniejsze cuda świata. To największe pola gejzerów, najczystsze powietrze na świecie, największy północny park botaniczny. Stolica Islandii jest najbardziej wysuniętą na północ stolicą świata. Dla wielu turystów znajomość Islandii zaczyna się od miasta Keflavik, ponieważ w pobliżu miasta znajduje się międzynarodowe lotnisko. Keflavik to miasto portowe położone na półwyspie Reykjanes.

Wynajem samochodu z wyprzedzeniem w Islandii opłaca się. Możesz porównać stawki online i otrzymać do 70% rabatu na wynajem. Na przykład w Reykjaviku możesz wypożyczyć samochód już od 15 euro dziennie, na lotnisku Reykjaviku – od 11 euro dziennie.

< p>

Stolica kraju znajduje się zaledwie 50 kilometrów od hotelu. Populacja miasta zbliża się do ośmiu tysięcy, ale mimo to Keflavik ma duży port, wiele hoteli i hoteli. Dumą miasta jest klub piłkarski „Keflavik”, który słynie z występów w Pucharze Europy. Klub jest czterokrotnym mistrzem kraju. Dogodne położenie geograficzne Keflaviku pozwala na ekscytujące wycieczki samochodowe.

Latem wycieczki morskie
cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Nie tylko dorośli, ale także ich dzieci lubią kontemplować dziwaczne brzegi i oglądać humbaki. Słynna na całym świecie Błękitna Laguna znajduje się zaledwie dziesięć minut jazdy od miasta Keflavik. W kompleksie resortu znajdują się liczne baseny, sauny, klinika specjalizująca się w leczeniu chorób skóry, małe restauracje oraz sklep kosmetyczny.

< p>

Błękitna Laguna
to wyjątkowy kurort, w którym można odpocząć w stale ciepłej wodzie mineralnej. Jezioro jest zasilane licznymi źródłami, które przesiąkają przez lawę starożytnych wulkanów. Po drodze są wzbogacane minerałami, dzięki czemu woda w jeziorze jest lecznicza.

Temperatura wody
jest bliska 40C niezależnie od pory roku. Szczególnie przyjemnie jest tu przebywać w chłodne dni. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są w lagunie na świeżym powietrzu. Niektórzy turyści odwiedzają Keflavik tylko po to, by popływać w Błękitnej Lagunie. W okolicach zalewu przez kilka kilometrów nie ma nic żywego, a tylko jezioro jest jak turkusowa kropla na ciemnym tle wygasłej lawy. Przejście do kompleksu uzdrowiskowego jest poprowadzone przez lawę, co wyraźnie pokazuje, jak człowiek uszlachetnia przyrodę. Oprócz zabiegów leczniczych w lagunie możesz po prostu odpocząć.

< p>

Laguna jest zagospodarowana
z mostami, chodnikami i sztucznymi miniwodospadami. Wejście jest płatne za około 20 euro za cały dzień, ale niewielu wytrzymuje więcej niż dwie godziny. Oprócz zwiedzania „Błękitnej Laguny” z miasta Keflavik można wybrać się w rejs i podziwiać nocne światła miasta od strony morza. Powietrze i woda na Islandii są najczystsze. Przed wprowadzeniem do miejskiej sieci wodociągowej woda nie jest oczyszczana.

Ciepła woda jest dostarczana
bezpośrednio ze źródeł geotermalnych. Dzięki tym samym gorącym źródłom w kraju istnieją elektrownie geotermalne, które zaopatrują kraj w energię elektryczną. Keflavik zapewni Ci morze niezapomnianych, bajkowych przeżyć.