Loading icon

Miasta i kurorty Republiki Czeskiej

Miasta i kurorty Republiki Czeskiej

W Czechach jest kilka miast, w których rekonwalescencja i leczenie zamieniają się w odpoczynek i relaks. Liczne sanatoria i pensjonaty specjalizują się w leczeniu różnych schorzeń: żołądka, jelit, serca i układu nerwowego. Ale tutaj jest zupełnie inne środowisko, damskie szaty mieszane nikogo nie przerażają. Lekarze i specjaliści są miłymi i wesołymi rozmówcami.

< p>

Czeskie miasta: Brno, Karlowe Wary

W mieście Brno znajduje się lotnisko. Popularne kierunki to Londyn, Girona, Hiszpania, Praga i Moskwa. Jest więc wiele hoteli o doskonałym poziomie usług. Oprócz zabiegów medycznych w mieście znajduje się wiele muzeów, kin, wystaw. Czeskie restauracje słyną z kuchni narodowej. Desery to atrakcja tego kraju. Ogólnie dania są obfite i różnorodne. Jest też wiele tradycyjnych potraw: smażony zając, różne rodzaje mięs, gęś, golonka. Ryby są tu również wysoko cenione. Wykorzystywane są głównie karpie i pstrągi. Produkty ziemniaczane nazywane są tu knedlami, stały się sławne na całym świecie. Kulki mogą być wypełnione pustym, słodkim lub pikantnym.

< p>Wynajem samochodu z wyprzedzeniem jest opłacalny także w Czechach. Możesz porównać stawki online i otrzymać do 70% rabatu na wynajem. Na przykład ceny wynajmu w lotnisku w Pradze zaczynają się od 6 euro dziennie, w centrum Pragi stawki są prawie takie same.

Skład chemiczny źródeł wód mineralnych w Karlowych Warach słynie z uzdrawiającej mocy. Istnieje legenda, która potwierdza moc wody. Karol IV potrafił też uśmierzać ból pijąc wodę. Od tego czasu Karlowe Wary stały się popularnym kurortem, do którego przyjeżdżają turyści ze wszystkich krajów.

< p>

Karlštejn słynie z gotyckiej architektury. Zachowały się tu budowle i zamki z minionych stuleci. Zamek Karlštejn wznosi się na górze i jest odwiedzany przez turystów przez cały rok. Miasto jest tak małe, że można je obejść w 20 minut.