Loading icon

Katedra w Salzburgu

Katedra w Salzburgu jest nazywana jednym z najbardziej imponujących i imponujących budynków w mieście. Budynek, który przetrwał do dziś, powstał na początku XVII wieku w stylu barokowym. Uważa się, że pierwsza katedra pojawiła się tutaj w VIII wieku. Ostatnia odbudowa została przeprowadzona po II wojnie światowej, podczas której bomba lotnicza uderzyła w katedrę.

Na długo przed podróżą wielu turystów rezerwuje samochód w Austrii online, aby uzyskać korzystną stawkę za wynajem i zobaczyć więcej atrakcji. Na lotnisku w Salzburgu koszt samochodu klasy kompaktowej zaczyna się od 15 euro dziennie, na lotnisku w Wiedniu koszt wynosi około to samo - od 14 euro dziennie.


Wysokość wież katedry wynosi 81 metrów, kopuła wznosi się na 79 metrów, mieści jednocześnie do 10 tys. parafianie. Katedra słynie z luksusowych ołtarzy z marmurowymi kolumnami i licznymi rzeźbami, rzeźbionymi balkonami i elegancko pomalowaną kopułą. Można tu również zobaczyć starą chrzcielnicę z 1321 roku (przypuszcza się, że został w niej ochrzczony Mozart) oraz starożytne drewniane ławki z rzeźbami. Katedra jest aktywna, nabożeństwa są tu stale odprawiane.


Wstęp do katedry jest bezpłatny, jest otwarty codziennie. Odwiedzanie turystów podczas kazań nie jest mile widziane. W katedrze często odbywają się również niesamowite koncerty muzyki organowej (bezpłatnie). W świątyni znajduje się muzeum z kolekcją antyków kościelnych.

Katedra znajduje się w historycznym centrum,
w miejscu, gdzie Residenzplatz przechodzi w Domplatz, przy Domplatz, 1a.