Loading icon

​​Ważne wskazówki dla turystów w Amsterdamie

​​Ważne wskazówki dla turystów w Amsterdamie

Amsterdam to małe miasto, ale ma swoje osobliwości. Podpowiemy Ci, co turysta musi wiedzieć na pewno przed wyjazdem.

Zamówienie wycieczki do Amsterdamu na Excurzilla.com pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze. W popularnych turystycznych miastach, takich jak Amsterdam, ważne jest, aby móc ominąć kolejkę do słynnych atrakcji. Wystarczy zarezerwować bilety online lub wycieczkę edukacyjną z lokalnym przewodnikiem. Ceny zaczynają się od 7 € i obowiązują do 2021 roku.

Do Amsterdamu własnym transportem
Większość turystów przylatuje do Amsterdamu samolotem. Jednak są też tacy, którzy wybierają się w podróż własnym samochodem. Autostrady i prawie wszystkie tunele są bezpłatne, korzystanie z promu przez rzekę jest płatne (taryfy są różne w każdej prowincji). Pamiętaj też, że jest duży problem z parkowaniem w centrum miasta. A hotele z reguły nie mają własnych parkingów.


Nie odpoczywaj!
Często na wakacjach ludzie odpoczywają i wykorzystują to złodzieje i oszuści, których w miejscach turystycznych nie brakuje. Pamiętaj, że dokumenty powinny znajdować się głęboko w ubraniach lub torbach, a raczej zostawić je w sejfie w pokoju. Nie wkładaj kart bankowych ani pieniędzy do tylnych kieszeni spodni ani do plecaków z łatwym do otwarcia zamkiem błyskawicznym.
Jeśli mimo wszystko pojawią się kłopoty, natychmiast zgłoś się na policję. Przed podróżą zrób kopie swoich dokumentów, w tym strony wizowej, i zabierz je ze sobą. Tak więc w razie kradzieży ułatwisz procedurę ich odzyskania i powrotu do domu.

Oszczędzamy na transporcie publicznym

Niestety komunikacja miejska w Holandia okazuje się w praktyce droga. Pociągi, autobusy i tramwaje mogą sporo kosztować.

Aby zaoszczędzić pieniądze, nie bądź leniwy, spacerując po centrum Amsterdamu, zwłaszcza, że ​​jest ono małe i malownicze. Jeśli jednak planujesz aktywnie korzystać z komunikacji miejskiej, bardziej opłacalne będzie korzystanie z biletów na inną liczbę dni.
Koleje Holenderskie zapewniają mieszkańcom wiele lukratywnych przepustek, ale niestety nie biorą pod uwagę zainteresowań turystów.

Dostępne leki

Produkty z marihuaną są dostępne w kawiarniach. Przy zakupie na pewno zostaniesz poproszony o przedstawienie swoich dokumentów. Grzyby psilocybinowe często można znaleźć w inteligentnych sklepach, ale efekt może być nieprzewidywalny. Podczas akcji grzybów lepiej przebywać w spokojnym otoczeniu i unikać miejsc publicznych. Bądź blisko ludzi, którym ufasz.
Wieczorami na dworcu i na zatłoczonych ulicach pojawiają się osoby oferujące zakup wszelkiego rodzaju substancji. Pamiętaj, że jest to handel nielegalny, a używanie takich „produktów” często prowadzi do poważnych konsekwencji i śmierci. Nie zapominaj, że jakiekolwiek leki są szkodliwe dla zdrowia.

Plaże w Amsterdamie

Przy dobrej letniej pogodzie mieszkańcy i turyści miasta chodzą na plażę, opalają się w ciepłym słońcu. Co roku w różnych dzielnicach miasta działa około dziesięciu przestrzeni publicznych. Jedną z najbardziej niezwykłych jest plaża na dachu Muzeum NEMO (przy Oosterdok 2).
Możesz też pojechać „Blijburg aan Zee” (Pampuslaan 501), do przystanku IJburg dojedziesz tramwajem numer 26. Czas podróży z Dworca Centralnego to 20 minut.
Pllek Beach (TT Neveritaweg 59) po drugiej stronie rzeki IJ jest popularna wśród Amsterdamczyków. Dotarcie tutaj jest łatwe: weź prom 906 do NDSM. Czas podróży to 18 minut.