Loading icon

Amsterdam – spełnią się oczekiwania turystów!

Amsterdam – spełnią się oczekiwania turystów!

Amsterdam to legendarne miasto wolności,słynące z muzeów, kanałów, kawiarni i rozrywki. Miasto posiada 160 kanałów łączących 90 wysp, na których znajduje się Amsterdam.

Stolica Holandii jest często nazywana „Wenecją Północy”,
chociaż od razu ostrzegamy, że nie zobaczysz tu gandolierów. Ale rolę bazyliki św. Marka pełni nie mniej antyczna świątynia św. Mikołaja, uważanego za patrona żeglarzy i od ponad wieku strzegącego miasta, położona głównie na wodzie, oraz nie na lądzie.

< p>Wynajem samochodu z wyprzedzeniem jest również opłacalny w Holandii. Możesz porównać stawki online i otrzymać do 70% rabatu na wynajem. Na przykład wynajem w Amsterdamie samochodu klasy kompaktowej kosztuje prawie 15 euro dziennie, w Eindhoven prawie 13 euro dziennie.

Wiele już powiedziano o słynnych kawiarniach oferujących wybór dziesięciu odmian wyselekcjonowanej marihuany. Nawiasem mówiąc, miejscowi rzadko odwiedzają te lokale, które znajdują się w centrum miasta i przyciągają turystów z całego świata. Ponadto w ostatnich latach liczba kawiarni zmniejszyła się z 1700 do około 200-300 lokali. Nie jest trudno znaleźć kawiarnię - w jej nazwie jedna litera zostanie pomalowana na zielono, a w oknach zobaczysz girlandę zielonych cebulek.

Odwiedzanie kawiarni nie wiąże się z żadnym ryzykiem .
To wcale nie są przerażające narkomani, ale schludne, schludne lokale ze spokojnymi, uśmiechniętymi gośćmi. Ogólnie rzecz biorąc, pierwotna polityka holenderska przynosi owoce: w kraju popełniane są znacznie mniej poważne przestępstwa niż w krajach sąsiednich. Nie zapominaj jednak, że według statystyk głównym przestępstwem narkomanii w Holandii jest kradzież rowerów! Bądź ostrożny: złodzieje rowerów biegowych marzą o tym, by wyciągnąć twój dwukołowy pojazd!

< p>

Cóż, tak, prawdopodobnie sam wiesz, że dzielnica czerwonych latarni istnieje w Amsterdamie od XV wieku, a prostytucja jest zalegalizowana i uważana za szanowany zawód. Pozostaje tylko wyjaśnić, że to okropne miejsce jest jednym z najbezpieczniejszych obszarów w już niezbyt onieśmielającym mieście.

Uważa się, że jedna czwarta turystów jedzie do Holandii, aby legalnie zapalić trawkę.
Ale teraz interesują nas te trzy czwarte, którym nie kieruje tania rozrywka i w ostateczności upija się spokojnie w lokalnym barze, degustując „Heineken”, który jest produkowany w Amsterdamie.

Ale najpierw nie zapomnij odwiedzić muzeum wielkiego Van Gogha,
otwartego w 1973 roku i zawierającego największą kolekcję dzieł niezrównanego malarza. W starym budynku z XVII wieku mieści się muzeum słynnego mistrza holenderskiego - Rembrandta. Artysta mieszkał w tym domu, który teraz został przekształcony w wspaniałe muzeum zawierające dużą liczbę obrazów i prawie wszystkie ryciny wielkiego artysty i grawera.

< p>
Nie zapominaj również, że w mieście znajduje się Muzeum Historyczne Amsterdamu,
słynne Riksmuseum z dziełami Jana Vermeera i najlepszych flamandzkich mistrzów, muzeum figur woskowych Madame Tussauds i muzeum erotyczne, które zajmuje pięć pięter.

W ciągu dnia w Amsterdamie
przechadzają się kanałami i odwiedzają muzea wielkich malarzy, nocą bawią się w dyskotekach w Melkweg, Escape i inne znane kluby. Nie zapomnijcie omijać rowerzystów i nie dać się ponieść miękkim narkotykom (a nawet twardym, których tu jednak trudno się dostać), a wtedy Amsterdam stanie się dla Was pięknym, otwartym i gościnnym miastem, w którym wszystko jest w porządku (no cóż, jeśli nie liczyć zdradzieckich złodziei rowerów).